Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientul nostru, o clinica situata in Mecklenburg-Pomerania Inferioară, uneste sub acoperisul iei opt clinici specializate. La aceasta apartin clinica de neurochirurgie si stereotaxie, de recuperare timpurie "faza B", de neurologie si "Stroke Unit", de ortopedie, de chirurgie generala si viscerala, de medicina interna, de anestezie si terapie intensiva si de radiologie si neuroradiologie. Clinica are peste 492 de angajati si cca. 190 de paturi si constituie impreuna cu centrul de reabilitare ("Reha-Zentrum") cu acelasi nume o unitate locala si conceptionala. Delegat de clientul nostru cautam pentru sectiunea lui de recuperare timpurie "faza B" ("Frührehabilitation Phase B") din 1.2.2015 un ASISTENT MEDICAL GENERAL SAU FIZIOTERAPIE (m/f). Clientul nostru ofera: >> Un climat de lucru prietenos si colegial intr-o echipa angajata si cu experienta; >> Posibilitatea interna si externa de perfectionare profesionala; >> Sarcini diferite si distractive; >> Un salar adecvat si sigur (cel putin 1.850 Euro brut pe luna + sporuri pentru lucru de noapte, weekend si sarbatori, in total cca. 2.100 Euro brut pe luna) dupa acord colectiv ("Tarifvertrag"); >> Prima de Craciun ("Weihnachtsgeld/13. Gehalt"); >> Contract de munca nelimitat cu 28 de zile de concediu platit pe an. >> Cursul de limba germana de la B1 la B2 va fi organizat in cadrul clinicii in primele luni de lucru. Pe saptamana sa vor lucra trei zile si doua zile sunt rezervate pentru cursul de limba germana. Candidatii nu suporta costurile pentru cursul de limba germana; clinica plateste cursul. Din totalul de 7 locuri de munca vacante sunt deja trei ocupate. Acest grup de 7 asistenti medicali din Romania vor lucra impreuna in sectia de recuperare timpurie "faza B". Grupul de asistenti vor face cursul de limba germana impreuna. Datorita acestui fapt, acomodarea la locul de munca din Germania va fi mult mai usoara.

Cerinte

Profilul dumneavoastra: >> Instruire/invatamant completat cu success ca asistent medical (m/f); >> Placerea de a lucra in echipa; >> Lucru independent si raspunzator intr-un sistem de trei schimburi; >> Aparitie deschisa si pozitiva; >> Cunostinte de calculator (MS-Office); >> Cunostinte in Bobath, stimulare bazala si terapie intensiva sunt convenabile, dar nu obligatorie; >> Cunostinte in limba germana (cel putin B1). Va rugam sa ne trimiteti documentele necesare: >> CV detaliat (ideal in cu o fotografie recenta; >> Diplome (de exemplu: diploma de profesie sau de studii, certificate de munca, certificat de limba germana). Asteptam cu nerabdare CV-urile dvs.! FOLLOW US ON FACEBOOK: facebook.com/makromconsult

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

4 pozitii disponibile 12 persoane au aplicat deja