Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie din Marea Britanie, specializata in servicii de ingrijire medicala, la domiciliul pacientilor, recrutam candidati cu experienta minima in ingrijirea persoanelor. Acestia vor ajuta pacientii la domiciliul lor, vor locui in aceeasi casa si le vor oferi sprijinul si suportul lor la nevoie. Beneficii: - Contract pe perioada nedeterminata, direct cu compania si nu cu agentia ; - Training gratuit timp de o saptamana cu cazare gratuita in Marea Britanie la centrul companiei din Sevenoaks, Londra de Sud - Salariul NET lunar este de minim 1,261.12 lire adica intre 65.00 – 50 lire/ zi, in funcție de calificari. La fiecare zece zile de lucru, se obtine o zi libera platita. - Cazare si mancare gratuite - Concediu platit - Oportunitatea de a obține o calificare recunoscuta la nivel national, in Health and Social Care - Suport permanent din partea companiei angajatoare si oportunitatea de a fi avansat in cadrul acesteia; - Returnarea a 60 de lire sterline din costul biletului de avion

Cerinte

Insotirea pacientului la cumparaturi, la cinema, la restaurant, la rude sau chiar in vacante Asistarea pacientului in activitatile zilnice: igiena corporala, hranire, mobilizarea si transportul acestuia, etc.

30 pozitii disponibile 15 persoane au aplicat deja