Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Best Recruitment Network este o companie de plasare de personal cu peste 7 ani experienta in domeniul recrutarii, cu sediul central in UK, care in prezent cauta candidati pentru pozitii cu durata temporara sau nedeterminata. Compania noastra a facilitat angajarea de candidati pe posturi ce nu necesita experienta, dar si pe posturi cu o complexitate crescuta. Noi cautam profesionisti pasionati si motivati, care sunt interesati de oportunitatile profesionale disponibile in UK. SCOPUL POSTULUI este ca angajatul sa ofere sprijin si sa sustina beneficiarii in toate aspectele vietii cotidiene. Sa se asigure ca ofera un standard ridicat al ingrijirii fizice, emotionale si sociale. RESPONSABILITATI - DOMENIUL ADMINISTRATIV Sa-si asume nivelul de responsabilitate solicitat de manager / team leader Sa cunoasca si sa inteleaga intregul proces administrativ Sa asigure efectuarea inregistrarilor zilnice, a rapoartelor lunare si a planurilor de ingrijire Sa respecte standardele si reglementarile Comisiei de Asigurare a Calitatii in Ingrijire - DOMENIUL SERVICIILOR Sa-si asume rolul de suport pentru categoriile specifice de beneficiari Sa participe, impreuna cu managerul, la planificarea satisfacerii nevoilor particulare ale beneficiarilor Sa participe la intalnirile cu familiile pentru a elabora un plan de ingrijire adecvat necesitatilor fiecarui individ Asista beneficiarii si ii ajuta sa-si atinga obiectivele Ofera ingrijire pe timpul zilei Isi asuma un rol educational in raport cu beneficiarii, care pot participa la activitati de suport Trateaza persoanele aflate in ingrijire cu demnitate si respect Identifica toate situatiile in care persoana aflata in ingrijire are nevoie de asistenta medicala specializata Administreaza medicatia prescrisa, cand este necesar In anumite situatii, preia sarcini domestice Raporteaza toate incidentele sau accidentele Pastreaza confidentialitatea Insoteste sau conduce persoana aflata in ingrijire, in calitate de apropiat - GENERALE Sa participe regulat la sesiuni de supervizare Sa respecte procedurile si politica companiei Acestea sunt responsabilitati generale, asociate postului, care vor fi particularizate in functie de situatie.

Cerinte

Foarte bun cunoscator al limbii engleze, vorbit si scris Foarte bune abilitati interpersonale, empatie, compasiune pentru persoanele vulnerabile Experienta anterioara intr-un post similar Permisul de conducere reprezinta un avantaj Persoana responsabila, constiincioasa si entuziasta Orientare spre identificarea solutiilor si depasirea obstacolelor Dorinta de a performa si posibilitatea de asimilare rapida a noilor informatii Capacitatea de a se integra in echipa, dar si posibilitatea de a lucra independent

10 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja