Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Alpha Recruiting Solutions recruteaza pentru partenerii sai germani, asistente medicale calificate, cu diploma si un minim de experienta, vorbitoare de limba germana, minim nivel B1pentru zona Hamburg si imprejurimi. Se asigura cazare contra cost, circa 300€/luna. Transportul de la si pana la locul de munca se face cu mijloacele de transport in comun sau cu masina proprietate personala. Se asigura contract de munca pe termen nedeterminat cu statul german, minim 24 de zile pe an concediu de odihna platit, alocatie pentru copii si restul de beneficii conforme cu legislatia germana in vigoare la momentul actual. Salariu este negociabil cu fiecare candidat in parte, si creste exponential, functie de experienta acestuia si de nivelul de limba germana stapanit.

Cerinte

1. Limba germana obligatoriu , MINIM nivel B1. 2. Experienta pe un post similar minim 2 ani de zile. 3. Diploma de calificare in domeniu OBLIGATORIU. 4. Recomandare de la ultimul loc de munca. 5. Recomandare de la un loc de munca in Germania pe un post similar , constitue avantaj. 6. C.V. cu fotografie in limba germana actualizat. 7. Seriozitate si disponibilitate de a munci pe termen lung in Germania. 8. Disponibilitate si dorinta de a se perfectiona in domeniul medical.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

13 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai