Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectam asistente(i) medicale(i) pentru a lucra in Germania.Cazarea este asigurata, salariul calculat la 160 de ore lucrate/ luna, este de aproximativ 1000 de euro, cu posibilitatea de a lucra suplimentar, salariul putand creste cu 400-500 de euro. Principalele responsabilitati sunt urmatoarele: - Administrarea tratamentelor, atat oral cat si injectabil; - Monitorizarea permanenta a pacientilor, a starii de sanatate a acestora; - Contribuirea la realizarea planului individual de ingrijire al pacientilor; - Consilierea si oferirea de suport moral atat pacientilor, cat si rudelor acestora, familiei; - Asigurarea mentinerii standardelor de igiena si ingrijire.

Cerinte

Cerinte: -cunostinte de limba germana la nivel A2/B1; -disponibilitate imediata; -diploma de asistent medical generalist calificat in Romania; -experienta in domeniul medical; -studiile echivalate in Germania reprezinta un avantaj.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

9 pozitii disponibile 15 persoane au aplicat deja