Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam candidati ( Femei si Barbati) pentru posturile asistenti medicali/asistente medicale in diverse localitati din Marea Britanie. Contractul de munca se incheie pe 6 luni cu posibilitate de prelungire. Program de lucru : 9-10 ore/zi , 6 zile /saptamana. Salariul : 6.86 GBP/ ora , se plateste saptamanal in functie de orele lucrate. Varsta : Intre 20-50 Ani. Responsabilităţi, atribuţii şi obligaţii: - îşi exercită profesia de asistent medical în mod responsabil şi conform pregătirii profesionale; - răspunde de îndeplinirea promptă şi corectă a sarcinilor de muncă; - răspunde de respectarea deciziilor, a prevederilor din fişa postului, precum şi a regulamentului de funcţionare; - respectă şi asigură respectarea deciziilor luate în cadrul serviciului de conducerea serviciului; - are responsabilitatea asigurării şi respectării confidenţialităţii îngrijirilor medicale, secretului profesional şi unui comportament etic faţă de bolnav; - asigură preluarea promptă a bolnavilor în camera de reanimare şi în celelalte camere ale departamentului, monitorizarea acestora, îngrijirile medicale, organizează activităţile de tratament, explorările funcţionale la nevoie, examenele paraclinice, monitorizarea scriptică în fişele de observaţie speciale ale bolnavilor;

Cerinte

Cerințe job: Candidatii trebuie sa cunoasca limba engleza cel putin la nivel mediu. Calificare in domeniul medical - Diploma Asistent medical generalist Comportament civilizat deoarece se afla pacienti de diferite varste, cu diverse afectiuni fizice sau psihice si care necesita ingrijire permanenta si specializata

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja