Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Recrutam pentru colaboratorii nostri din Marea Britanie 10 asistente medicale. Activitatea presupune oferirea de ingrijire batranilor si persoanelor aflate in incapacitate de a se ingriji singure din centrele rezidentiale in vederea satisfacerii nevoilor zilnice ale acestora. Responsabilitatile postului: -asistenta si ajutor in schimbarea hainelor, hranire, deplasare; -curatenie in camerele rezidentilor, ingrijirea de garderoba acestora, schimbarea lenjeriei de pat; -ajutor in servirea mesei pentru persoanele care nu se pot deplasa si urmarirea respectarii dietei stabilite pentru fiecare rezident conform afectiunilor sale; -activitati de asistenta spitaliceasca. Interviul final are loc pe Skype cu angajatorul din Marea Britanie. Beneficii: -salarizarea este intre 12 si 15 lire/ h; -se lucreaza intre 33 si 48 ore pe saptamana; -contract direct cu angajatorul din Marea Britanie pe o perioada cuprinsa intre 1 si 3 ani. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

-cunoasterea LIMBII ENGLEZE la nivel MEDIU - conversational ; -motivatie puternica de a lucra in acest domeniu; -atitudine amabila, responsabila si disciplinata; -dorinta de a ocupa acest post intre un an ai trei ani; -persoana apta din punct de vedere fizic si psihic; -cazier judiciar curat – fara antecedente penale; -experienta minima de 1 an in ingrijirea persoanelor cu diferite dizabilitati sau a batranilor. Pentru a desfasura aceasta activitate in Marea Britanie candidatii trebuie sa detina sau sa aplice pentru un PIN number eliberat de Consiliul NMC (Nursing and Midwifery Council), corespondentul din Marea Britanie a Ordinului Asistentilor Medicali Generalisti, Moaselor si Asistentilor Medicali din Romania.

10 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai