Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Fara comision de mediere! Clinica din Anglia angajeaza urgent 2 Asistenti Medicali! Plecarea este foarte rapida! Responsabilitati: • se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat, • asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia, • acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere) • mobilizarea si transportul, • supravegherea starii de sanatate, • respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale, • acordarea primului ajutor, • gestionarea resurselor alocate, • asigurarea conditiilor igienico-sanitare, • completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc. Program de lucru: - Se lucreaza in ture de si/sau zi-noapte, de cate 6-12 ore/tura. In cazul turei de 12 ore, se ia o pauza de o ora. - 2-3 zile libere/saptamana Alte detalii: - Asistentii medicali care nu detin la inceputul muncii PIN Number, vor fi platiti incepand cu 9 GBP/ora, pana la obtinerea PIN Number-ului. - La momentul obtinerii PIN Number-ului, asistentii emdicali vor fi platiti cu 14 GBP/ora. - Asistentii medicali care detin PIN Number la inceputul muncii, vor fi platiti cu 14 GBP/ora. - Modalitate de selectie: interviu Skype in perioada 18-22 Mai 2015.

Cerinte

Cerinte: - Cunostinte de limba engleza la nivel Mediu. - Diploma de Asistent Medical. - Experienta in domeniu. Costurile suportate de candidat: - tarif de inscriere: NU se percepe - tarif de mediere: NU se percepe - bilet de avion : GRATUIT

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja