Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Sunteți asistent medical în România? Vă doriți să lucrați pentru un timp mai scurt sau mai lung în Germania? Aveți studii de specialitate și cunoașteți limba germană la un nivel B2? Contractul de muncă este DIRECT cu angajatorul german, fără muncă temporară, fără intermediari și fără costuri ascunse. *** Salariile sunt foarte atractive, pe măsura specializării și fără discriminare. Posibilitate de specializare ulterioară pentru secția de Terapie Intensivă. Dr. Holldorf Consult GmbH din Köln - Germania facilitează recunoașterea studiilor de specialitate, obținerea de burse atractive de la angajatorii germani pentru dumneavoastră.

Cerinte

Limba germană nivel avansat - certificare B2. Diplomă de asistent medical generalist. Persoană hotărâtă, dinamică, ambițioasă, ușor adaptabilă, deschisă la interculturalitate.

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja