Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Va oferim acum posibilitatea sa lucrati in domeniul medical pentru clinici si spitale in Germania. Este nevoie de asistenti medicali cu experienta in : neurologie, radiologie, anestezie, chirurgie, interne, ginecologie, pediatrie si alte specializari.

Cerinte

Conditii, calificari necesare: • Nivel B1 de comunicare orala pentru limba germana (si certificat care sa ateste acest nivel de cunostiinte) si limba engleza de baza; • Asistenti medicali generalisti care au studii postliceale sau universitare; • Diplomele si documentele justificative sa fie traduse in limba germana si legalizate. • Varsta maxima de 50 de ani; aspect fizic placut si stare de sanatate buna; • Posibilitatea de a emigra in Germania, impreuna cu familia; • Posibilitatea pentru specializare suplimentara in Germania. • Curriculum Vitae in limba germana, cu poza

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

20 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai