Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Avantajul Dumneavoastra este ca sunteti recrutrat direct de catre ANGAJATOR! MEDIKO Pflege - und Gesundheitszentren Gmbh este o afacere de familie condusa de familia Lindhorst si apartine Grupului Lindhorst. Veti fi angajat cu contract de munca pe o perioada nedeterminata cu beneficii multiple: - asigurare de sanatate si pensie in Germania, sporuri, salarii atractive, indrumator pe perioada de acomodare(vorbitor de lb romana) - Recunosterea diplomei in Germania

Cerinte

- diploma de absolvire scoala postliceala sau studii universitare de medicina(dupa caz in functie de domeniul de specialitate) - certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii - motivatia de a invata limba germana la cursurile noastre daca doriti - dorinta de a lucra intr-un mediu cu standarde profesionale si salariale ridicate Atestatul de limba germana B1/B2 constituie avantaj.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

10 pozitii disponibile 19 persoane au aplicat deja