Detalii loc de munca

Descrierea jobului

CPL Healthcare demareaza o ampla campanie de recrutare asistenti medicali generalisti pentru spitalul Musgrove situat in Taunton, principalul oras din pitorescul comitat Somerset. 40 de pozitii sunt vacante pentru asistentii care isi doresc sa lucreze in urmatoarele sectii: Medicina generala, Recuperare, Respirator, Ingrijiri Paleative, Renal, Bloc operator si Chirurgie. Interviurile cu reprezentantii acestui spital se tin pe Skype, saptamanal. Salar si pachet de relocare excelent • 1000£ bonus de retentie dupa primele 6 luni • Returnarea biletului de relocare pana la valoarea de 250£ • Cazare gratuita pe durata primelor 2 luni de zile sau plata compensatorie a doua luni de chirie pana la valoarea de 800£ • Plata biletului de intoarcere catre casa dupa primele 6 luni de zile Despre spital: • Spitalul are in jur de 600 paturi, 30 de sectii, 15 Sali de operatie, un departament de imagistica de diagnostic complet utilat și un centru de tratare a cancerului ce include un ambulatoriu, chimioterapie, radioterapie și alte facilități pentru pacienti • Personalul trustului este cuprins din aproximativ 4000 persoane • Trustul recunoaste calitatea muncii angajatilor sai • Pune la dispozitia noilor veniti un program de training excelent, care se adreseaza in mod deosebit asistentilor medicali cu experienta limitata • Trustul deține un angajament de sprijin și de dezvoltare a personalului, iar aceasta este susținută de manageri prin crearea de planuri de dezvoltare personala ( PDPs ) De ce sa traiesti in Taunton? Taunton este considerat unul dintre cele mai bune locuri de locuit din Marea Britanie, cu o calitate ridicata a vietii si o criminalitate scazuta. Taunton este cel mai mare oras din comitatul Somerset, un oras prietenos, cu o populatie de 65.000 de locuitori care imbina in mod armonios viata moderna cu trecutul – cafenele, restaurante, si magazine modern se impletesc armonios cu cladiri istorice. Iubitorii de natura se pot bucura de cateva rezervatii naturale ce se afla atat in orasul Taunton cat si in imprejurimile acestuia. Taunton este la 45 de minute de aeroportul din Exeter si la o ora distanta de aeroportul din Bristol. De asemenea exista o multitudine de trenuri care duc catre Manchester, Birmingham, Cardiff, Bristol, Exeter sau London.

Cerinte

• Diploma de asistent medical generalist • Atat asistenti medicali cu experienta cat si fara • Nivel bun de limba engleza • Inregistrat la NMC sau in process de inregistrare

40 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja