Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Belrao Group, probabil singura agentie de profil din Romania cu peste 10 ani in domeniu si birou local in UK cauta personal pentru case de batrani din UK, pe intreg teritoriul Angliei, folosind reteaua larga de parteneriate cu ani de experienta. Clinicile private (Azile de batrani, case de batrani) sunt in general in zona North Yorkshire, Wales, West Midlands, East Midlands, South East and South West. Plecarile sunt imediate si primim grupuri de prieteni sau cupluri cu experienta in domeniu. Beneficiile dvs: - contract de munca pe o perioada nedeterminata inainte de a pleca din tara - daca nu detineti PIN puteti incepe pe post de infirmier, aplicand pentru PIN in UK (procedura este mult mai rapida si la finalizare puteti aplica direct pe £15/hr) - asigurare malpraxis - cazare la costuri preferentiale (in medie cazare cu toate utilitatile incluse, transport approx £300/luna) - suport si informare inainte de plecarea din Romania, inclusiv contractul de munca - la sosire in UK: training la sosire- Induction Framework to Adult Social Care-, deschidere cont bancar, obtinere CRB, suport pentru obtinerea National Insurance, cazare si masa asigurata timp de 1 saptamana (platita pentru dvs in avans) - avans de max £500 bani de buzunar pana la prima plata salariala - concediu de odihna 28 zile/ an platit - uniforma, curs - UNIC BELRAO: persoana locala in UK pentru contact si suport in orice aspecte care tin de viata locala. La sosire in o tara straina sunt multe intrebari si neclaritati (care e cea mai buna oferta la telefoane, cumparaturi, livrari online, inchirieri imobile etc) Plata PENTRU NURSE (detineti PIN si aveti 3 luni experienta in UK, Engleza peste mediu) ** venitul dvs estimat: - la 35 de ore medie pe saptamana la £15: venitul lunar £23625 brut, anual £19152 brut, net £14654/an - la 45 de ore medie pe saptamana la £15: venitul lunar £3037brut, anual £36450 brut, net £27873/an - la 60 de ore medie pe saptamana la £15: venitul lunar £4050 brut, anual £48600 brut, net £35514/an Plata PENTRU JUNIOR NURSE (detineti PIN, dar nu aveti experienta in UK, nivel Engleza peste mediu) ** venitul dvs estimat: - la 35 de ore medie pe saptamana la £9: venitul lunar £1417 brut, anual £17010 brut, net £14654/an - la 45 de ore medie pe saptamana la £9: venitul lunar £1822 brut, anual £21870 brut, net £17959/an - la 60 de ore medie pe saptamana la £9: venitul lunar £2430 brut, anual £29160 brut, net £22916/an Plata PENTRU INFIRMIER/E (pentru asistenti cu PIN se ofera alte pachete salariale) ** venitul dvs estimat: - la 35 de ore medie pe saptamana la £7.25: venitul lunar £1141 brut, anual £13600 brut, net £12399 - la 45 de ore medie pe saptamana la £7.25: venitul lunar £1468 brut, anual £17600 brut, net £15000 - la 60 de ore medie pe saptamana la £7.25: venitul lunar £1957 brut, anual £23484 brut, net £19056 ** pana in £10600 venitul anual nu este impozitat pe venit, platiti doar contributie la asigurari sociale, se imparte in rate lunare ** cheltuieli lunare estimate estimate: - rambursare cheltuieli companie de leasing: £90/ luna - cazare, transport zero la lucru: medie £300/luna

Cerinte

Candidatul ideal: - nivel conversational al limbii engleze - studii in domeniu, postliceala de Asistenti Medicali - experienta minima in ingrjiirea unei persoane in varsta (se ia in considerare parctica/voluntariat din spital sau cu membrii ai familiei) - fara antecedente penale - stare medicala si mentala sanatoasa - atitudine placuta, rabdare

15 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja