Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam Asistenti medicali pentru a lucra in Germania in azile de batrani si oferirea de asistenta mobila la domiciliul pacientilor. Beneficii: Salariu 1250 – 1400 euro NET – inainte de recunoasterea profesionala 1600 – 1800 euro NET – dupa recunoasterea profesionala Cazare oferita contra cost intre 200 – 400 de euro(utilitatile incluse) Cursuri gratuite de limba germana oferite de catre angajator Responsabilitati: Oferirea de servicii de ingrijire de tip preventiv, curativ și de recuperare Administrarea de tratamente pacientilor conform deciziei medicului Monitorizarea starii generale de sanatate a pacientului Sustinerea de programe si activitati pentru imbunatatirea starii pacientilor Scrierea de rapoarte in legatura cu activitatile sustinute Asigurarea unei igiene potrivite la locul de munca

Cerinte

Varsta minima de 21 de ani Absolventi ai scolii postliceale sau ai facultatii de medicina, cu specializarea de Asistent Medical Generalist Experienta de minim un an ca asistent medical Permis de conducere cat. B

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

10 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja