Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajăm pentru mai multe clinici, spitale și alte instituții publice de sănătate în Sachsen-Anhalt și Thüringen Asistenți medicali cu studii finalizate și recunoscute Descrierea poziției: • Supravegherea pacienților • Tratamentul pacienților • Activități administrative Ce vă oferim: • Salarizare începând de la 2.130,00 EUR brut pe luna + sporuri • Sporuri de concediu și de zile de sărbătoare • Locuință asigurată • Pregătire individuală • Posibilități de dezvoltare profesională prin cursuri interne și externe

Cerinte

Profilul dumneavoastră: • Diploma de Asistent Medical Generalist - Studii de profil finalizate după 2004 • Cunoștințe de limbă germană la nivel B2 (obligatoriu pentru recunoașterea diplomei), în cazul în care cunoștințele de limba germană ajung doar la nivel B1 este nevoie de un curs de limbă străină • Disponibilitate de a lucra atât în ture cât și în week-end și zile de sărbătoare • Atitudine pozitivă, empatie • Promptitudine în îndeplinirea sarcinilor într-o manieră orientata spre pacient • Capacitate de a lucra în echipă • Flexibilitate și orientare spre îndeplinirea obiectivelor

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Limbi straine necesare Germana

10 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja