Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Spital privat din Marea Britanie, specializat pe recuperare neurologica, ofera posturi de infirmier(training nurse sau support worker si asistent medical cu PIN( NMC registered nurse).Contract pe perioada nedeterminata.Training si cursuri de formare gratuite. Angajatii sunt platiti in functie de experienta profesionala si inregistrarea la NMC, incepand cu 6.70 lire/ora Net pentru postul de training nurse, 7.10 lire/ora NET pentru postul de support worker, pana la 15 lire/ora NET pentru registered nurse.Se lucreaza minim 40 h/saptamana, pana la 60 h/saptamana, iar plata se face saptamanal.Cazare asigurata de angajator contracost-90 lire/saptamana pentru single room sau 65 lire/saptamana pentru double room, in site-uri aflate la 10-15 min de spital.Mancarea este asigurata in timpul orelor de munca.Angajatorul ofera sprijin si asistenta completa pentru inregistrarea NMC.

Cerinte

Persoane de gen feminin sau masculin (se accepta si tineri absolventi ai scolii de asistenti medicali).Studii de specialitate ( cel putin scoala postliceala de asistenti medicali absolvita). Cunostinte de limba engleza la nivel conversational.Se lucreaza in cadrul spitalului pacientilor cu un numar de maxim 3 pacienti/zi,de regula sunt pacienti care au suferit accidente cerebrale sau alt gen de afectiuni medicale, iar aplicantii trebuie sa fie persoane altruiste, inspirationale, optimiste, entuziaste si foarte motivate, care sa le asigure pacientilor confortul medical zilnic, prin activitati de rutina, precum: igiena corporala, hranirea, administrarea medicamentelor, mobilizarea si transportul pacientului la sedintele de terapie, precum si acordarea primului ajutor, atunci cand este cazul.

30 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja