Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca ai varsta cuprinsa intre 19 si 27 de ani, ai un nivel bun de limba engleza si o experienta minima in ingrijirea copiilor, atunci esti Au Pair-ul ideal. Beneficii: -cazare si masa asigurate gratuit -salariul cuprins intre 100-250 lire/saptamana ( in functie de experienta, numarul de ore lucrate si de responsabilitati); -autoturism si telefon mobil ( in functie de familie); -oportunitatea de a calatori cu familia in vacante platite de aceasta; -program de lucru foarte lejer ( 25-40h/saptamana); -oportunitatea de a va inscrie la studii intr-una dintre cele mai prestigioase institutii din U.K. RESPONSABILITATI: In functie de fiecare familie, de numarul de copii al acesteia, de nevoile pe care le au, veti avea urmatoarele responsabilitati: -sa conduceti si sa luati copiii de la scoala; -sa intretineti ordinea in camerele acestora; -sa ii supravegheati in lipsa parintilor; -sa ii ajutati la teme; -sa le pregatiti masa/gustari etc. -sa ajutati mama la activitatile casnice (varsta >25 ani) -sa faceti babysitting cand este necesar ( babysittingul consta in supravegherea copiilor in afara orelor de lucru si se stabileste impreuna cu parintii).; -sa desfasurati activitati educative si amuzante pentru copii ( jocuri, dans, etc.) -sa insotiti familia in vacante, daca e necesar

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: -varsta cuprinsa intre 19-27 ani si >25 ani pentru Mother’s Help; -nivel cel putin mediu de limba engleza ( obligatoriu) iar cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj; -experienta minima in ingrijirea copiilor.

10 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja