Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Au Pair este un program de schimb intercultural care se adreseaza tinerilor care doresc sa beneficieze de o sansa unica, de a se integra intr-o familie gazda, de a invata despre viata de zi cu zi din aceasta tara si de a-si perfectiona nivelul de limba straina. Beneficii: -cazare si masa asigurate gratuit( Au Pair-ul va avea propriul dormitor cu TV, cablu, internet, etc); -salariul cuprins intre 100-250 lire/saptamana ( in functie de experienta, numarul de ore lucrate si de responsabilitati); -autoturism si telefon mobil ( in functie de familie); -oportunitatea de a calatori cu familia in vacante platite de aceasta; -program de lucru foarte lejer ( 25-40h/saptamana); -oportunitatea de a se inscrie la studii intr-unul dintre cele mai prestigioase colegii din U.K.

Cerinte

Cerinte: -varsta cuprinsa intre 19-27 ani si 25 ani pentru Mother’s Help; -nivel cel putin mediu de limba engleza (obligatoriu) iar cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj; -experienta minima in ingrijirea copiilor. Responsabilitati: In functie de fiecare familie, de numarul de copii al acesteia, de nevoile pe care le au, etc., Au Pair-ul va avea urmatoarele responsabilitati: -sa conduca si sa ia copiii de la scoala; -sa intretina ordinea in camerele acestora; -sa ii supravegheze in lipsa parintilor; -sa ii ajute la teme; -sa le pregateasca masa/gustari etc. -sa ajute mama la activitatile casnice; -sa faca babysitting cand este necesar ( babysittingul consta in supravegherea copiilor in afara orelor de lucru si se stabileste impreuna cu parintii).; -sa desfasoare activitati educative si amuzante pentru copii ( jocuri, dans, etc.) -sa insoteasca familia in vacante, daca e necesar si daca Au pair-ul se afla in perioada de lucru Plasam trei tipuri de Au Pair : Basic Au pair Un au pair de bază este o persoană cu vârsta cuprinsă între 18 și 27 de ani , cu un nivel scăzut sau intermediar de limba engleză . Ei au experiență de îngrijire a copiilor , în principal babysitting , cu copii cu varste cuprinse intre 4-12 ani. O au pair de bază va lucra 25 de ore pe saptamana . În schimb, vor primi cazare, masa si bani de buzunar de la familie-cel puțin £ 75 pe săptămână . Au pair Plus Principalele diferențe dintre un au pair de bază și un au pair plus sunt : – Au o experiență cu copii peste 2 ani , mai ales babysitting . – Nivelul de limba engleză de la intermediar la avansat – S-au confruntat cu Programul Au Pair înainte – Programul de lucru săptămânal este de 35 de ore – Banii de buzunar – minim 95 lire/pe saptamana Mother’s Help Mother’s Help este o persoană cu vârsta de peste 23 de ani, cu un nivel intre intermediar si excelent de limba engleză. Acestea pot avea sau nu permis auto . Ele au experienta cu toate grupele de vârstă ale copiilor. Vor lucra minim 40-50 de ore/saptamana, iar banii de buzunar pe o saptamana sunt minimum 145- 175 lire.

30 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja