Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Au Pair este un program de schimb cultural, care ofera posibilitatea tinerilor romani sa locuiasca pe o perioada de maxim 24 luni in Marea Britanie la o familie gazda, avand cazarea si masa asigurata gratuit in cadrul acestei familii, in schimbul ajutorului pe care AuPair-ul (candidatul) il ofera familiei cu cresterea copiilor acesteia. Au Pair-ul beneficiaza de o remunerare din partea familiei gazda pentru ajutorul oferit si a posibilitatea sa urmeze cursuri de invatare/perfectionare a limbii engleze la diverse institutii de invatamant din zona unde va locui. Un Au Pair este o tanara/tanar care are pana in 27 de ani (inclusiv), nu este casatorit(a) şi nu are copii. Nu este nevoie sa aiba experienta in ingrijirea copiilor si sunt in general proaspat absolventi de liceu sau facultate cei care aplica pentru aceasta pozitie, deoarece pot ajunge sa lucreze in ANGLIA in maxim 2 saptamani de la inscriere. Principalele responsabilitati constau în a îngriji copii familiei gazdă, de a-i duce şi aduce de la şcoală sau grădiniţă, după caz, de a-i hrăni, de a se juca împreună cu ei şi de a face menaj uşor în casă, adică să şters praf, curatenie cu aspiratorul etc. In Marea Britanie orice Au Pair are dreptul sa lucreze in domeniul asistentei copiilor, in baza contractului dintre el si familia gazda.

Cerinte

Agentia va plasa candidatul la una din familiile gazda din Marea Britanie care pune la dispozitie locuri vacante in acest domeniu. Se accepta pe acest program femei si foarte rar barbati si cupluri. Varsta minima este 18 ani si maxima este de 27 ani (inclusiv), conditie impusa de guvernul Marii Britanii. Se accepta persoane necasatorite cu atitudine buna, muncitoare, serioase, prietenoase, in forma fizica si mentala buna. Nu se solicita experienta in domeniu, insa candidatii cu experienta prezinta un avantaj la selectie. Salarizarea: Castigul minim pe care poate sa il primeasca un candidat/Au Pair de la familia gazda incepe de la 70 GBP / saptamana si ajunge in jur de 120 GBP / saptamana, in rare cazuri chiar 150 GBP / saptamana, in functie de profilul candidatului. - Remuneratia se plateste saptamanal. Program: - Minimum 25 ore / saptamana. - 6 zile de lucru / saptamana - 1 zi libera / saptamana Se cer cunostinte de limba engleza la nivel conversational! Permisul de conducere nu este obligatoriu dar prezinta avantaj. Costuri: Transportul din Romania pana in Marea Britanie nu este asigurat de familia gazda, deci va reveni in sarcina candidatului sa-si procure biletul pe cheltuiala proprie; Pentru acest job compania noastra nu percepe nici un fel de comision!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Limbi straine necesare Engleza

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja