Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Auditor Financiar Senior principalele tale responsabilități vor fi : - Auditarea și controlul tuturor proceselor financiare, fiscale și juridice ale grupului de firme Veo/Zoom/Consys în scopul identificării riscurilor și propunerii de soluții/ameliorări către COO; - Asigurarea cunoașterii și respectării normelor contabile, fiscale și juridice de către DAF; - Identificarea cauzelor anomaliilor constatate de către Departamentul de Audit și propunerea soluțiilor de preîntâmpinare/diminuare a acestora; - Înaintarea de propuneri și recomandări către DAF și COO pentru evitarea riscurilor juridice și financiare; - Cu acordul DAF/COO luarea tuturor măsurilor care se impun pentru corectarea anomaliilor constatate; - Redactarea și asigurarea punerii în aplicare a procedurilor care se impun pentru limitarea riscurilor identificate; - Asigurarea legăturii dintre COO, DAF, Contabili și juriști; - Acordarea suportului Departamentului Financiar în cazul controalelor specifice, pregătind situațiile, rapoartele și documentația necesară; - De manieră excepțională îndeplinirea diverselor misiuni contabile (ex: inventariere).

Cerinte

Căutăm o persoană dinamică, riguroasă, cu foarte bune abilități de organizare și spirit analitic pentru a se alătura departamentului nostru din Iași. Pentru reusita în această misiune este nevoie de: - Cel puțin 5 ani de experiență relevantă în domeniul financiar: contabilitate, analiză financiară, control financiar etc.; - Experiență în Audit Financiar – poate reprezenta un avantaj important; - Cunoștințe solide de contabilitate; - Cunoștințe în utilizarea și lucrul cu SAP – reprezintă un avantaj; - Studii superioare în domeniul economic; - Foarte bune abilități de analiză și atenție la detalii. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja