Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Au Pair este un program de schimb intercultural care se adreseaza tinerilor care doresc sa beneficieze de o sansa unica, de a se integra intr-o familie gazda de a invata despre viata de zi cu zi din aceasta tara si de a-si perfectiona nivelul de limba straina prin participarea la cursuri universitare de limba. Au Pair trebuie sa ajute familia gazda in munca usoara in casa si ingrijire copii 25 - 35 de ore/saptamana, avand indatoriri similare celor unui frate mai mare al copiilor familiei gazda.

Cerinte

- limba engleza la nivel de conversatie; - experienta cu copiii; - cazier curat - stare buna de sanatate. RESPONSABILITATI - Constau in ingrijirea copiilor familiei gazda (baby-sitting), precum si in menajul usor al casei acestei familii. Programul de lucru va fi de aproximativ 5-6 ore pe zi; veti beneficia de 1-2 zile libere pe saptamana (lunar, cel putin una din aceste zile va fi duminica). Concediul de odihna este de doua saptamani, platit (cate o saptamana dupa fiecare 6 luni). Datoriile si beneficiile difera de la familie la familie SE ASIGURA: - cazare intr-o camera separata; - masa cu familia; - bani de buzunar minim 65 Lire sterline/saptamana. (65-150 £/sapt. - functie de familie)

3 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai