Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Loc de lucru ca babysitters pentru profesori de copii, educatori, asistente medicale si nu numai. Sejururi Au-pair al cărui principal obiectiv îmbunătățirea limbi germane din țară, prin urmare, în cadrul acestui proiect se include un curs de limba germană, compatibil cu un orar de lucru au-pair. Acest training de limba este finanțat parțial de către administrația germană și parțial plătite de către familia gazdă. Programul au pair oferă tinerilor posibilitatea de a dobândi un nivel de cunoștințe de limba germană B1-B2 în 6-9 luni ,o data dobandit nivelul de limba va fi eligibil pentru un loc de muncă corespunzator stiudiilor detinute de catre dumneavoastra. Se oferă: Contract pe termen de 6-9 luni (30h / săptămână) Cazare cu familia alocate Salariu: € 260 / luna + 50 € pentru cursuri + asigurare germană de sănătate și de accident Suport socio-profesional în timpul sejurului dumneavoastră în Germania Suport pentru promovarea în sănătate sau sectorul educației copiilor în Germania, în conformitate cu calificarea candidaților.

Cerinte

Este nevoie de: A1 Nivel germană * Să ai între 18 și 26 ani Calificări necesare: diploma de invatator, Pedagogie, postliceal Asistent medical generalist sau facultate si orice alt domeniu Experiența și / sau abilități de a lucra cu copii Disponibilitate pentru a ajuta la treburile simple din gospodărie, Dorința de a trăi o nouă experiență în Germania Persoană de încredere, amabilă și responsabilă (*) Dacă nu aveți acest nivel de limba germană nu se poate obține imediat acest loc de muncă, dar te putem ajuta să obți acest nivel în timp scurt. INFORMEAZATE !!! Cei interesati pot scrie un e-mail cu CV-ul la adresa noastra e e-mail.

20 pozitii disponibile 3 persoane au aplicat deja