Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Descrierea clientului: Companie care activeaza in domeniul hotelier, este in cautare de bucatari sefi pentru unul din hotelurile sale din Germania. Responsabilitati: - pregatirea mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare; - montarea preparatelor pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor; - participarea cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare; - debarasarea si asigurarea curateniei in bucatarie; - implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare. Conditii salariale:1300 - 1800 Euro/net/luna (in functie de experienta) Locatia: Sudul Germaniei, Tirol Experienta necesara: Experienta anterioara pe o pozitie similara minim 5 ani.

Cerinte

Cerinte - experienta in domeniu minim 5 ani; - limba germana vorbita la nivel conversational. Educatie: Minim Scoala profesionala Competente specifice: - atentie la detalii - rezistenta la stres Alte informatii: - posibilitatea efectuarii de ore suplimentare; - angajatorul ofera sprijin pentru cazare care va fi platita de catre candidat; - acces la internet/TV; - mese gratuite oferite de catre angajator.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

10 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja