Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Pregatirea produselor alimentare in conformitate cu retetarele stabilite in cadrul bucatariei; Respectarea standardelor interne in ceea ce priveste retetele, gustul produselor, poziţionarea preparatele pe platouri si realizarea unui aspect placut; responsabil cu calitatea, igiena si prezentarea preparatelor culinare; Executa comenzi speciale în conformitate cu reţetele şi procesele tehnologice specifice; Sa verifice si sa urmareasca folosirea cantitatilor exacte necesare prepararii diferitelor preparate, sa verifice aranjamentul preparatelor si sa controleze standardul acestora inainte de a fi prezentate clientilor; Sa aiba o atitudine profesionala in preluare comenzilor solicitate de consumatori intr-o maniera eficienta, respectand regulile pentru servire;

Cerinte

Absolvire curs de bucatar, perfectionarea in domeniul gastonomic. Atitudine pozitiva si aptitudini de comunicare; Spirit de ordine si disciplina; Creativitate, flexibilitate, deschidere. Minutiozitate, precizie, acuratete;

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai