Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Organizează și pregătește așezarea meselor. Măsoară și amestecă ingredientele conform rețetei pentru a pregăti supe, salate, sosuri de friptură, deserturi, sosuri și tăvile cu capac. Lucrează în diferite secțiuni din bucătărie unde se pregătesc feluri din carne, pește, legume și alte alimente - coacere de prăjituri, gătit fripturi la cuptor, gătit în cuptor, preparate la grătar, preparate pregătite înăbușit, sauteuri și preparare la aburi. Realizează activități multiple, cum ar fi spală, curăță de coajă, taie și mărunțește fructe și legume. Tranșează pui, pește și fructe de mare. Taie, uniformizează și dezosează carnea înainte de a o găti sau servi. Trebuie să fie capabil să explice ingredientele din meniu și tehnicile de pregătire atunci când lucrează în spațiile de bufet. Se ofera: Salarizarea incepand de la 7,50 lire/ora, dupa 3 luni va creste la 8, 50 lire/ora + posibilitatea de a face ore suplimentare. Plecare imediata si contract pe o perioada nedeterminata; Cazarea este asigurata de catre angajator; NU se achita comision in tara! Pentru detalii suplimentare va rugam sa ne contactati.

Cerinte

Limba engleză – NIVEL MEDIU - ( scris, citit, vorbit ) pentru a înțelege procedurile scrise, pentru a da și primi instrucțiuni scrise și verbale. Experiență 1 - 2 ani intr-o functie similara pe vas și/sau în hoteluri și restaurante sau în unități foarte mari de servire a mesei. Trebuie să posede abilitatea de a citi, interpreta, demonstra aptitudini culinare de bază și de mânuire a cuțitelor, cunoștințe solide despre proceduri de utilizare a alimentelor și a ingredientelor alimentare în feluri de mâncare clasice din bucătăria internațională, abilitatea de a identifica și utiliza echipamentele comune de bucătărie precum râșnițe, tigăi adânci, cuptoare, Bain Marie, mixere. Atestat avizat sau diplomă de absolvire a unei școli de gătit.

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

5 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai