Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

• Receptionarea si depozitarea ingredientelor alimentare; • Pregatirea mancarii in conformitate cu retetele si formulele date, care includ calcularea cantitatilor necesare de ingrediente specifice pentru meniul restaurantului; • Aranjarea si decorarea mancarii inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri specifice fiecarui fel de mancare preparat; • Procesarea materiei prime; • Prepararea produselor complementare; • Incasarea sumelor de bani, prin numarare faptica, in prezenta persoanelor care platesc; • Operarea pe casele de marcat; • Indemanare in lucrul cu cifrele. • Asigura igiena rafturilor/vitrinelor; • Verifica termenul de valabilitate al produselor; • Consilierea clientilor in alegerea celor mai potrivite produse; • Asigură curăţenia bucătăriei; • Participă activ la întreţinerea si curatarea ustensilelor de bucătarie şi a echipamentului din dotare.

Cerinte

Alege si tu sa faci parte din echipa noastra daca: • Esti constiincios, responsabil si o persoana pozitiva • Ai abilitati de relationare cu clientii si lucru in echipa; • Calificare in domeniul alimentar - reprezinta un avantaj.

10 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai