Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitatile Job-ului: – Construieste si dezvolta rapoarte operative si strategice aferente activitatiilor de management al creantelor. – Elaboreaza, verifica si compara datele extrase din aplicatiile specifice de Business Intelligence. – Efectueaza analiza calitativa si cantitativa a creantelor in scopul optimizarii procesului de recuperare a acestora. – Pregateste si prezinta conducerii companiei rezultatele analizelor efectuate, in scop consultativ si de facilitare a procesului decizional intern. – Semnaleaza eventualele situatii critice ca urmare a interpretarii rezultatelor si realizeaza recomandari.

Cerinte

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii: – Studii universitare absolvite in unul din urmatoarele domenii: Statistica, Matematica, IT, Economie. – Gandire analitica si capacitate de sinteza. Buna intelegere a fluxului informational operativ. – Cunostinte de limba italiana – nivel mediu. – Proactiv. Creativ. Ambitios. Pasionat de lucru cu cifrele. – Bune abilitati de comunicare si prezentare. – Disponibilitate de a calatori in afara tarii in vederea participarii la cursuri de formare. Constituie avantaj: – Experienta anterioara in utilizarea instrumentelor de Business Intelligence. – Cunostinte de Project Management. – Cunoasterea limbii engleze – nivel mediu / avansat. Pachetul de Beneficii include: – Posibilitatea de dezvoltare profesionala. – Salarizare atractiva. – Bonuri de masa. – Asigurare medicala privata. – Programe de training si integrare in cadrul echipei.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja