Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

ATRIBUTIILE SI RESPONSABILITATILE POSTULUI: - Defineste si efectueaza analize specifice procesului de colectare, descrieri de procese si fluxuri de lucru. - Analizeaza sistemul de colectare cu scopul de a rezolva posibile conflicte intre conditiile setate in cadrul acestuia si de a optimiza impactul asupra obiectivelor de colectare. - Comunica si colaboreaza proactiv cu clientii interni si externi pentru a realiza analizele solicitate si a obtine informatiile si cerintele tehnice necesare. - Elaboreaza rapoarte si analize lunare si face recomandari de imbunatatire a activitatii echipei de colectare. - Analizeaza si evalueaza date/indicatori aferenti procesului de colectare, face recomandari pentru imbunatatirea procesului si implementeaza/ofera sprijin pentru implementarea masurilor de optimizare necesare. - Intocmeste rapoarte/analiza complexe relationate de aria de colectare debite, in mod regulat sau la cerere; intocmeste grafice si tabele pentru prezentari sau includere in rapoarte, analizeaza evolutia parametrilor si o semnaleaza managementului. - Dezvolta specificatii ale cerintelor de business; serveste drept punct de legatura intre clientii interni si externi. - Analizeaza si editeaza cerinte, specificatii, procese si recomandari in legatura cu solutiile propuse. - Se asigura ca problemele aparute in derularea unui proiect sunt identificate, urmarite, raportate si rezolvate in mod oportun. - Participa activ la implementarea proiectelor, se asigura ca toate detaliile acestora sunt indeplinite, contribuie cu idei noi la realizarea proiectelor si se informeaza in permanenta asupra evolutiei acesora; comunica clar si concis etapele proiectului, tuturor factorilor interesati din cadrul companiei.

Cerinte

Candidatul ideal SPECIFICATIILE POSTULUI PREGATIREA NECESARA POSTULUI: De baza: studii superioare economice sau echivalente. EXPERIENTA (NATURA/DURATA): - Cel putin 1 an intru-un mediu expus analizelor proceselor de afaceri si de date (dezvoltarea afacerilor/proceselor). - Cel putin 1 an expunere la domeniul evaluare credit risc/control Credit Risc/colectare debite/servicii client. - Expunerea la industria telecomunicatiilor reprezinta un avantaj. - Implicarea/managementul proiectelor reprezinta un avantaj. - Bune cunostinte de operare PC-pachetul MS Office. - Cunoasterea SQL reprezinta un avantaj.

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai