Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Departamentul de achizitii este un departament cheie al activitatii comerciale iar succesul unui proiect depinde de capacitatea de a aproviziona in timp util produsele cele mai bune. Extindem echipa noastra de achizitii cu un nou coleg(a) care va avea urmatoarele atributii: - gestioneaza achizitiile de produse IT si Printing precum: laptopuri, statii lucru, servere, routere, switch-uri, firewall, UPS, solutii licentiere. - participa activ la construirea solutiilor tehnice impreuna cu un Project Manager si cu echipa de vanzari - asigura suport echipei de vanzari pentru identificarea produselor si solutiilor optime - market research pe gama de produse alocata si intocmirea unor solute predefinite - negociaza cu furnizorii si cu producatorii conditii contractuale si termene de plata; - identifica noi furnizori si participa la evaluarea partenerilor conform ISO - negociere conditii comerciale atat la nivel de comanda cat si la nivel de contract cadru - plaseaza comenzi achizitie catre furnizori, urmareste livrarile, organizeaza transporturile necesare - operatiuni in baza de date ERP: comenzi, preturi, cantitati - verifica zilnica raporturile de stoc si eficientizeaza achizitiile in functie de disponibilitatea pe stoc - participa la evenimentele de profil si identifica noi parteneri si trenduri in piata

Cerinte

Noul coleg(a) ar trebui sa se regaseasca in cele de mai jos: - cunostiinte despre IT (servere, routere, switch-uri, firewall, UPS), pasionat de tot ce inseamna tehnologie - bune abilitati de negociere, cunoasterea furnizorilor consacrati din bransa - prezenta de spirit, capacitatea de a identifica rapid solutii, buna viteza de reactie - limba engleza minim nivel mediu - bune abilitati de comunicare

1 pozitii disponibile 9 persoane au aplicat deja