Detalii loc de munca

Descrierea jobului

In prezent suntem in cautarea unui CATIA V5 Inginer Proiectare Mecanica pentru Industria auto pentru lucru on-site la unul din clientii nostrii din vest-ul tarii. Pe pozitia de CATIA V5 Inginer Proiectare Mecanica pentru industria auto vei lucra intr-o echipa motivata si dinamica de inalta calificare.

Cerinte

Responsabilitati: - Realizarea proiectelor 3D si 2D in CATIA V5 pentru industria auto; - Modelare de piese si ansambluri 3D; - Realizarea desenelor de executie 2D pentru piese unice si ansambluri/instalatii si a modificarilor ulterioare ; - Activitati de dimensionare, fezabilitate si modelare, realizarea lantului de cote si planuri de detaliu utilizand CATIA V5; - Participarea la stabilirea solutiilor tehnice; - Suport pentru solutii tehnice optime pentru desfasurarea proiectelor; Cerinte: - Absolvent(a) studii superioare tehnice (TCM, Mecanica); - Experienta anterioara in proiectare in CATIA V5; - Cunostinte solide de cotare ISO, tolerante, geometrie; - Cunostinte bune de limba engleza – nivel intermediar, conversational si tehnic; - Cunostinte de limba Germana - reprezinta un avantaj; - Cunostine bune MS Office (Word, Excel, PowerPoint si Outlook); - Aptitudini: - Persoana organizata, motivata, comunicativa; - Atentie la detalii; - Abilitati de planificare si prioritizare; - Creativitate si gandire inovatoare – „find solution”; Sunteti interesat(a) in a va alatura echipei noastre si de a va construi reputatia de expert in proiectare mecanica? Va rugam sa ne transmiteti documentele cererii complete, inclusiv asteptarile salariale si data de incepere pe adresa de e-mail: hr(at)gurucad(dot)ro

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 2 - 3 ani

Limbi straine necesare Engleza

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja