Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Se ofera salariu de 2300 lei, bonuri de masa, decontare transport si prime Se lucreaza 5 zile pe saptamana: 08:00 -17:30, cu pauza de masa Atelierul este dotat cu utilaje noi, moderne; dispune de 500 tipare cu modele diferite si de soft de proiectare a tiparelor Echipa in subordine este formata din 6 persoane

Cerinte

-scoala profesionala, liceu sau scoala tehnica in domeniu -experienta min. 10 ani in domeniul confectiilor de dama -abilitati de comunicare si coordonare a celor din jur -abilitati de a lucre metodic si organizat -inclinatii spre calcule si precizie Responsabilitati: stabileste resursele pentru diferite procedee de lucru sub aspectul timpului si al numarului de muncitori, pentru obtinerea celor mai eficiente metode de lucru si analizeaza indeplinirea normelor -interactioneaza cu clientii – persoane fizice si juridice -croieste, construieste, asapteaza sau copiaza designul pentru articolele vestimentare -masoara utilizand metrul de croitorie si inregistreaza marimile clientilor - aliniază tiparele pe material şi taie materialul cu foarfeca, conform măsurătorilor specificate -aşează articolul de îmbrăcăminte pe client şi marchează zonele care necesită modificări -modifică articole de îmbrăcăminte dupa marcaje date la proba, coase părţile componente -asamblează piesele de îmbrăcăminte utilizând instrumentele adecvate (masini industriale: liniara, triplok, masina de butoniere, uberdeck, masa calcat) -cunoaste operatiile de coasere nasturi, butoniere, fermoare, pentru a finisa articolele de îmbrăcăminte; - aplicatii si ornamente pe haine -executa mostre sau seria 0 - aplicatii si ornamente pe haine

3 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja