Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Tjobs este in cautare de un CFO cu experienta buna si cu vedere de ansamblu. Responsabilitati: -colaborarea cu CEO-ul pentru viziunea strategica, inclusiv promovarea si cultivarea relatiilor cu clienti si investitori nationali si internationali; -organizeaza si asigura efectuarea unor analize economico-financiare privind situatia companiei in ce priveste utilizarea mijioacelor circulante, structura cheltuielilor, analiza profitului, situatia financiara, situatia costurilor etc.. -urmareste si asigura realizarea bugetului de venituri si cheltuieli aprobat, colaborand cu ceilaiti directori si cu sefii de departamente din cadrul societatii; -elaborare cash-flow; -negocierea conditiilor financiare cu institutii de credit (factoring, linie credit, etc.) si de asigurari; -negocierea contractelor cu diferiti furnizori; -analiza venituri-costuri; -coordonarea Departamentului Financiar.

Cerinte

-cunostinte IFRS; -vedere de ansamblu; -experienta foarte buna pe o pozitie similara; -atentie la detalii; -cunostinte de limba engleza nivel avansat. Alte informaţii Chiar daca postul este in Tirgu Mures, suntem interesati si de candidati din alte orase, dispusi sa se relocheze.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja