Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Responsabilitati: -raspunde de organizarea si efectuarea inregistrarilor contabile a operatiilor economice si financiare. - raspunde de verificarea, calculul, declararea si plata, conform reglementarilor legale a tuturor obligatiilor fiscale ale societatii - raspunde de elaborarea si urmarirea realizarii bugetului de venituri si cheltuieli; - raspunde de efectuarea tuturor operatiilor de încasari si plati prin casierie, in conditiile stabilite de lege si de regulile interne; - intocmeste si depune la termenele legale stabilite declaratiile aferente activitatii desfasurate - intocmeste si depune la termenele legale stabilite situatiile financiare semestriale si anuale - Intocmeste si transmite la termenele stabilite raportarile catre management

Cerinte

Cerinte: - absolvent(a) a unei institutii de invatamant superior economic; - minim 4 ani experienta in domeniul economic, incluzand minim 2 ani intr-o pozitie de management cu rezultate deosebite; - cunostinte solide legate de domeniul financiar; - cunoasterea legislatiei in domeniu financiar contabil; - abilitati de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine - abilitati de coordonare echipa proprie si departamente conexe in scopul realizarii unei evidente contabile corecte. - operare calculator, cu precadere excel, preferabil experienta in operare un sistem informatic tip ERP. - cunostinte de control financiar preventiv . - cunostinte/experienta de organizare a activitatilor economice cu specific in procese de productie - cunostinte de limba engleza scris si vorbit

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Diploma de facultate

Nivel minim de experienta necesara 5 - 10 ani

Limbi straine necesare Engleza

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja