Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o firma producatoare de echipamente de precizie, cu tehnica CNC de ultima generatie din Nordul Brandenburgului angajam cu incepere imediata: CNC - Frezor /Strungar Descrierea pozitiei: • Asigura operarea masinilor CNC Strung/Freza automate • Execută piese de precizie, unicat şi de serie mică si de serie dupa desenul de execuţie pe maşini de frezat CNC • Ruleaza programul de CNC pe masina • Controlul calitatii conform ceritnelor pentru procesele de masurare • Strungurile cu care se lucreaza: : TRAUB TNC, Index ABC (Siemens), Mazak/Mazatrol • Masinile de frezat cu care se lucreaza: HURCO VMX 30 • Monitorizarea proceselor de fabricatie Ce va oferim: • Asigurari sociale foarte bune, prime de Craciun, de concediu • Salar brut pe ora incepand de la 10,50 Euro • Haine de lucru gratuit si analize pentru controlul sanatatii periodic • Contract de munca pe perioada nedeterminata • Locuinta asigurata direct la locul de munca, gratuit in primele 3 luni, pe urma ca.200,00 Euro pe luna. Asteptam CV-ul dvs

Cerinte

Profilul dumneavoastra: • Absolvent de liceu sau şcoală profesională de specialitate – frezor, strungar; • Experienta in domeniu; • Cunostinte si experienta cu urmatoarele masini: TRAUB TNC, Index ABC (Siemens Steuerung), Mazak/Mazatrol, HURCO VMX 30 • Disponibilitate de a lucra in ture si in week-enduri • Cunostinte de limba germana nivel A2, nivel de comunicare

5 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja