Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Activitățile constau în rotirea și frezarea pieselor din oțel inoxidabil. Se vor folosi atat utilaje convenționale, cât și utilaje tip CNC. Responsabilități: • Ajustarea/setarea corectă a utilajului (turaj) • Determinarea ordinii corecte de prelucrare • Efectuarea controalelor minuțioase asupra pieselor prelucrate • Menținerea securității, ordinii și curățeniei la locul de muncă Cerințe: • Experienta atat pe freze manual cat si pe freze CNC cu sistem operare Fanuc • Capacitatea de a citi desenele de proiect • Permis categoria B - avantaj • Cunosterea limbii engleze - nivel mediu • Aplicarea diferitor tehnici de prelucrare • Aplicarea diferitor metode de lucru și prelucrare • Respectarea instrucțiunilor privind calitatea și securitatea muncii • Capacități de bază utilizare PC • Setarea corectă a sculelor, utilajelor • Efectuarea de măsurători detaliate • Experienta de lucru cu softul VECTOR - reprezinta avantaj Se lucrează cu un grad înalt de flexibilitate. Candidatul ideal trebuie să poată efectua atât lucrări de frezare, cât și de rotire a piesei.

Cerinte

Cerințe: • Experienta atat pe freze manual cat si pe freze CNC cu sistem operare Fanuc • Capacitatea de a citi desenele de proiect • Permis categoria B - avantaj • Cunosterea limbii engleze - nivel mediu • Aplicarea diferitor tehnici de prelucrare • Aplicarea diferitor metode de lucru și prelucrare • Respectarea instrucțiunilor privind calitatea și securitatea muncii • Capacități de bază utilizare PC • Setarea corectă a sculelor, utilajelor • Efectuarea de măsurători detaliate • Experienta de lucru cu softul VECTOR - reprezinta avantaj Se lucrează cu un grad înalt de flexibilitate. Candidatul ideal trebuie să poată efectua atât lucrări de frezare, cât și de rotire a piesei.

1 pozitii disponibile 20 persoane au aplicat deja