Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Suntem dornici sa te cunoastem daca: - esti pasionat de ceea ce faci si cauti sa devii tot mai bun; - reusesti sa comunici clar si sa adaptezi mesajul indiferent de tipul audientei si de experienta participantilor; - ai capacitatea de a-i ajuta pe altii sa descopere noi perspective si sa gaseasca noi modalitati de a pune in practica backgroud–ul teoretic; - esti carismatic si entuziast; - esti pasionat de comunicare, motivare si leadership; - ai un nivel avansat de limba engleza B2 – C1; (cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj); - ai experienta relevanta in management de vanzari/achizitii ( coordonare echipe comerciale mai mari de 5-10 persoane); - esti disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca ta, ai dovedit mereu bune abilități de organizare și o atitudine proactivă; - ai cunostinte bune ale pachetului Office : Excel, Word , Power Point ; cunostinte SAP prezinta un avantaj).

Cerinte

In calitate de Trainer/Coach, principalele tale misiuni vor fi : - Participarea activa in procesul de recrutare a candidatilor in acord cu profilul specific Departamentului Comercial si procedurilor DARE International Trade Academy si asigurarea unui feedback constant si edificator in privinta evolutiei resurselor umane existente si potentiale; - Analizarea si determinarea nevoile de training si coaching conform specificului DARE International Trade Academy si realizarea planificarii acestora ; - Pregatirea structurii training-ului si a materialelor aferente sustinerii acestuia (manuale, slide-uri, brosuri specifice etc.) si livrarea informatiilor folosindu-se de o varietate de metode cum ar fi: jocuri de rol, simulari, exercitii de grup, studii de caz, etc ; - Realizarea training-urilor individuale si de grup si coordonarea echipelor de stagiari aflati in perioada de formare, fiind responsabil de managementul acestora ; - Asigurarea asistentei post-training viitorilor colegi pentru fixarea abilitatilor/aptitudinilor dobandite; - Participarea la evenimentele de recrutare desfasurate in diverse locatii din tara si strainatate . Beneficii: - Formare la nivel national si internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja