Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Misiunea DARE Academy este să creeze, dezvolte și sprijine contextul, programele și instrumentele astfel încât fiecare angajat VEO care are potențial și este implicat să reușească în cariera sa. Succesul fără efort nu există, dar efortul susținut, pasiunea și performanța sunt susținute de trainerii și coachii noștri. Suntem organizați pe 4 poli de activitate: DARE International Trade, DARE Transversal, DARE Support și DARE Retail. Pentru DARE Trade, avem nevoie de colegi noi! Căutăm un Coach pentru colegii care antrenează echipele comerciale care aparțin de VEO. Misiunea sa este să identifice, selecționeze, instruiască și integreze profilele comerciale necesare platourilor comerciale VEO. Roluri și responsabilități: Identifică și instruiește candidații pentru meseriile comerciale specifice companiei pentru o perioadă definită de timp; Selecționează permanent candidații pentru a păstra numai profilele cu potential ridicat; Reprezintă și transmite ca model valorile companiei VEO; Participă la evenimentele de recrutare și reprezintă compania și modelul DARE către clienții interni și externi; Păstrează un contact bun și comunică eficient cu toate părțile implicate: manageri comerciali, candidați, alți Coachi; Livrează training-urile individuale și de grup; Oferă feedback către candidați în urma proceselor de jurizare în scopul îmbunătățirii performanțelor individuale și la nivel de echipă; Asigură asistența post-training viitorilor colegi pentru fixarea competențelor dobândite; Beneficii: Beneficii: - Formare la nivel național și internaţional; - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru a reuși în această misiune este nevoie de: Engleză minim B2 (ideal C1); Abilități de selecție conform criteriilor prestabilite; Abilități de livrare training (comunicare, prezentare, facilitare de grup, feedback); Gândire analitică și sintetică; Răbdare și pasiune pentru dezvoltarea oamenilor, rezistență la stres, atitudine pozitivă, nivel ridicat de energie, carismă; Experiența comercială reprezintă un avantaj; Disponibilitate la călătorii (30-40% din timp).

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai