Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Candidatul ideal: Cautăm un coleg motivat și implicat care va fi responsabil de gestionarea relației comerciale de colaborare cu furnizori și buyeri într-o dimensiune internațională. In echipa noastră vei avea șansa să lucrezi alături de profesioniști în comerț internațional disponibili oricand să-ți îndrume pașii spre succes! Suntem uniți, competitivi și dinamici! Te asteptăm! Pentru reusită în această misiune este nevoie de: - Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (minim C1); - Cunoștințe de utilizare pachet Microsoft Office (preponderent Excel); - Experiență de lucru relevantă în domeniu constituie un avantaj; - Abilitatea de A intretine o conversație telefonică comercială; - Capacitatea de a caută și de a sintetiza informații; - Foarte bune abilități de comunicare și convingere prin persuasiune; - Perseverență; - Rigurozitate; - Spirit de echipă; - Autonomie; - Cunoașterea limbii franceze constituie un avantaj;

Cerinte

În calitate de Commercial Assistant, principalele tale misiuni vor fi: - Identificarea de noi furnizori cu scopul de a detecta diverse oportunități de achiziție; - Menținerea relațiilor comerciale de colaborare continuă cu furnizorii existenți și cu cei potențiali; - Introducerea furnizorilor identificati in baza de date a companiei; - Gestionarea bazei de date cu furnizori existenți; - Colaborarea cu achizitorul din zona alocată: realizarea agendei de intâlniri a acestuia si redactarea dosarelor de prezentare a produselor identificate, asigurând totodată corectitudinea și monitorizarea acestor dosare; - Fidelizarea clientilor existenti; - Urmarirea loturilor de produse trimise de furnizori; - Colaborarea cu serviciul Marketing pe baza propunerilor de achizitii pe care le transmiteti; Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja