Detalii loc de munca

Descrierea jobului

KREVIN recruteaza pentru un client important din Franta un confectioner de obiecte de lux in bronz cu experienta. Responsabilitatile sunt: - topirea si turnarea bronzului in forme realizate dupa matrite; - inlaturarea invelisului auxiliar (ceramica) cu ajutorul unui flux de aer sub presiune amestecat cu nisip; - confectionarea obiectelor de lux: lampi, candelabre si mese; - asamblarea partilor prin sudura; - debavurarea, degresarea si slefuirea obiectelor; - finisarea cu ajutorul unor particule fine de sticla; - lustruirea manuala a sculpturilor si pregatirea acestora pentru aplicarea patinei; - ceruirea sculpturior pentru obtinerea nuantei dorite. Beneficii: - salarizare bruta de 2000 euro/luna; - cazarea si trasnportul sunt asigurate. Numai candidatii selectati vor fi contactati. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

Cerinte

- experienta minim 5 ani in executarea lucrarilor din bronz; - cunostinte de limba franceza la nivel mediu; - persoana serioasa, resposabila si atenta la detalii; - capacitate de a lucra in echipa si autonom.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja