Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Unul dintre clientii nostri din Bucuresti - producator de mobila, cauta URGENT Consultant in Vanzari cu experienta in vanzarea de mobilier. RESPONSABILITATI: • Consilierea clientilor la nivel de showroom privind varianta optima de mobilier si furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor; • Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor; • Oferirea celor mai bune solutii tehnice si estetice in vederea configurarii mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor; • Participare activa la identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora; • Realizarea unei situatii clare si corecte a potentialilor clienti; • Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor; • Respectarea cu strictete a procedurilor, normelor şi reglementarilor interne; • Participa in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari al companiei.

Cerinte

- Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat; - Initiativa, perseverenta, simtul detaliului; - Interes pentru maxima satisfactie a clientilor; - Capacitate de a lucra in echipa; - Absolvent al unei Facultati de design interior sau arte plastice- reprezinta avantaj; - Experienta minim 2 ani pe o pozitie similara, ca si consultant vanzari mobila; - Cunostinte de limba engleza la nivel mediu- avansat; - Cunostinte utilizare PC: Word, Excel, Outlook; - Cunostinte AUTOCAD sau orice alt program de design - reprezinta avantaj; - Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare. BENEFICII OFERITE: Se va discuta la interviu. * Pentru mai multe detalii si informatii, nu ezitati sa ne contactati.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja