Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană interesată să facă parte dintr-un proiect în plin proces de dezvoltare la nivel național și internațional. Dacă responsabilitatea, spiritul de inițiativă și entuziasmul te definesc, te așteptăm să faci parte dintr-o nouă echipă de succes în cadrul departamentului Financiar – Contabil, la sediul nostru din Constanța! Misiunile tale în calitate de Contabil, vor fi: -Gestionarea unui portofoliu de societăti; -Validarea plătilor; -Pregătirea închiderilor de lună: control de conturi (cheltuieli, venituri, terți), amortizare, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane; -Întocmirea declarațiilor de TVA; -Realizarea bilanțului anual precum și a situației juridice anuale; -Organizarea și supervizarea contabililor juniori. Beneficii: -Formare la nivelul companiei și internațional; -Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes; -Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru reușită în această misiune este nevoie de: -Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate; -Minim 1 -2 ani experientă de lucru relevantă în domeniul contabil; -Cunoștințe solide de contabilitate; -Cunoștințe de limbă franceză nivel mediu (minim B1); -Operare MS Office-nivel mediu; -Excelente abilități de analiză; -Capacitate de selecție, clasificare și interpretare a informațiilor; -Orientare spre indentificarea de soluții și capacitatea de a lucra în echipă; -Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoașterea programului SAP reprezintă un avantaj).

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja