Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Responsabilități: - Înregistrarea în contabilitate a tuturor operaţiunilor specifice societăţilor din portofoliu, respectând deadline-urile impuse; - Înregistrarea tranzacţiilor bancare; - Elaborarea scadenţarelor facturilor aflate la plata, cu scopul de a respecta angajamentele financiare ale societăţilor care fac parte din portofoliul gestionat; - Analiza zilnică a cifrei de afaceri a societăţilor din portofoliu, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau diferenţe; - Manipularea conturilor de amortizare pentru diferitele bunuri din patrimoniul societăţilor gestionate; - Îndeplinirea altor sarcini (cu referire la înregistrările contabile periodice) trasate de către superiorul ierarhic. Beneficii: Beneficii: - Formare de specialitate oferită de către un expert contabil din Franța; - Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes; - Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

Cerinte

Deținem formula de succes garantat pentru cariera ta profesională: expertiză contabilă și limba franceză, într-un cadru ce vizează perfecționarea continuă. Oferim oportunitatea de a te integra într-un mediu internațional, alături de specialiști in domeniu, din Franța. Căutăm un coleg dornic de o colaborare pe termen lung și de calitate. Profil: - Cunostinṭe de limbă franceză la nivel mediu (B1 –B2); - Studii superioare finalizate, profil real (contabilitate, economie, matematică, informatică, etc); - Experiență de lucru relevantă în contabilitate/ bănci/ trezorerie/secretariat, administrativ/alte domenii conexe – reprezintă un avantaj; - Cunostinṭe de utilizare pachet Microsoft Office; - Gândire logico-matematică dezvoltată; - Orientare către cifre; - Prezență de spirit, dinamism, rigurozitate și flexibilitate în gândire; - Motivat de evoluţie și de stabilitate profesională.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai