Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

În calitate de Contabil principalele tale misiuni vor fi: -Gestionarea în autonomie a unui portofoliu de societăti pentru client francez; -Analiză lunară a conturilor de rezultat; -Verificare grilei de amortizări, reconcilieri interne, înregistrare prestări servicii, calcul provizioane; -Întocmirea și depunerea în sistem electronic a declarațiilor de TVA și a taxelor aferente portofoliului de societăți; -Realizarea bilanțului anual. Beneficii: Și pentru că apreciem implicarea, oferim: -Formare la nivelul companiei; -Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes; -Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Îți dorești continuarea carierei în domeniul financiar-contabil? Îți oferim diversitate într-un mediu de lucru plăcut,în care motivația este cheia reușitei. Ne dorim un coleg autonom, cu abilități bune de organizare și atenție la detalii pentru a se alătura Departamentului nostru Financiar–Contabil din Constanța. Pentru a reuși ai nevoie de: -Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate; -Experiență în domeniul contabil; -Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoașterea programului SAP reprezintă un avantaj); -Operare MS Office nivel mediu; -Limbă franceză nivel minim A2; -Inițiativă și excelente abilități de analiză; -Capacitatea de selecție, clasificare și interpretare a informațiilor -Orientare spre indentificarea de soluții și capacitatea de a lucra în echipă.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai