Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Responsabilitătile noului coleg: - înregistrează și validează în contabilitate operațiunile specifice tipului de portofoliu gestionat; - analizează principalele conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale); - elaborează rapoartele privind reconcilieriea tranzacțiilor bancare (între conturile bancare și operațiunile înregistrate în contabilitate); - verifică scadentarele facturilor aflate la plată; - manipulează conturile de amortizare pentru diferitele bunuri aflate în patrimoniul societăților din portofoliu; - comunică permanent cu furnizorii și colaboratorii în vederea obținerii/transmiterii de informații coerente asupra conturilor; - oferă suport echipei de înregistrare facturi. Beneficii: Beneficii: - reale șanse de dezvoltare în cadrul unui departament care gestionează finanțele a peste 400 de companii internaționale; - oferim training-uri de specialitate pentru dezvoltarea competențelor; - echipă de tineri profesioniști pasionați de jobul nostru; - mediu de lucru prietenos și dinamic; - pachet salarial motivant + prime de performanță.

Cerinte

Candidatul ideal: Îți dorești o carieră în domeniul financiar-contabil? Ești organizat, dinamic și pasionat de contabilitate? Alătură-te echipei noastre din Constanța! Cum ne dorim să fii: - absolvent de studii superioare in domeniul economic; - să ai cunoștințe contabile de bază; - să ai experientă de operare pachet Microsoft Office; - să lucrezi eficient în echipă; - să fii proactiv; - să relaționezi și să comunici usor; - să cunoști limba franceză la nivel mediu (minim B1).

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai