Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Responsabilităţi: - Înregistrarea în contabilitate a tuturor operaţiunilor specifice societăţilor din portofoliu, respectând deadline-urile impuse; - Înregistrarea tranzacţiilor bancare; - Elaborarea scadenţarelor facturilor aflate la plată, cu scopul de a respecta angajamentele financiare ale societăţilor care fac parte din portofoliul gestionat; - Analiză zilnică a cifrei de afaceri a societăţilor din portofoliu, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau diferenţe; - Îndeplinirea altor sarcini (cu referire la înregistrările contabile periodice) trasate de către superiorul ierarhic.

Cerinte

Căutăm un coleg dornic de o colaborare pe termen lung, motivat de evoluţie, care să integreze echipa de contabili juniori de la sediul nostru din Iaşi. Pentru a reuși ai nevoie de: - Studii superioare în curs sau finalizate (contabilitate, economie, informatică economică, finanţe-bănci) ; - Experiență de minim 6 luni în contabilitate/ bănci/ trezorerie/ alte domenii conexe – reprezintă un avantaj; - Un nivel începator de cunoaștere a limbii franceze (minim A2); - Prezență de spirit, dinamism, rigurozitate și flexibilitate în gândire; - Cunoștințe bune de utilizare a mijloacelor informatice: pachetul Microsoft Office, programe specifice – avantaj SAP etc.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai