Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Inregistreaza incasarile si platile in lei si in valuta conform extrasului de cont; – Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa; – Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor; – Opereaza plati interne si externe prin Internet Banking; – Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni; – Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite; – Intocmeste lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei; – Intocmeste liste de avansuri din trezorerie. – Operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans; – Operarea zilnica si lunara a facturilor de la furnizori pentru prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia; – Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei; – Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli; – Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora; – Mentinerea relatiei cu administratii financiare si alte autoritati in numele clientilor; – Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare, in cazul controalelor autoritatilor abilitate; – Verifica si garanteaza scadentele fiscale ale clientilor companiei; – Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale si a situatiilor financiare anuale/semestriale; – Alte activitati specifice evidentelor financiar- contabile.

Cerinte

– cunoaste procedurile de factoring si scontare; – realizeaza situatii zilnice cu viitoarele scadente; – experienta relevanta in relatia cu bancile (credite , linii de credite , reinnoire linie de credit , etc. ); – studii superioare de specialitate; – experienta minim 2 – 3 ani in domeniu pe o pozitie similara; – cunoasterea legislatiei si a documentelor financiare; – rezistenta la stres si disponibilitate pentru program de lucru prelungit; – abilitati de comunicare si spirit de echipa; – abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii Beneficii Oferite Locatia este in Tunari. Salariul oferit:500 – 1000 Euro- conform nivelului de experienta Masa si transportul – Bucuresti – Tunari ; Tunari – Bucuresti sunt asigurate.

2 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja