Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Descrierea jobului: Responsabilitățile noului coleg: - Înregistrează/valideaza în contabilitate operațiunile specifice tipului de portofoliu gestionat cu scopul de a asigură coerentă informațiilor; - Analizează principalele conturi de bilanț (furnizori, clienți, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituții publice, salariați și alte organisme sociale); - Elaborează rapoartele privind reconcilieriea tranzacțiilor bancare (între conturile bancare și operațiunile înregistrate în contabilitate); - Verifică scadentarele facturilor aflate la plată; - Asigură reconcilierea lunară inter-societăți; - Oferă suport echipei de înregistrare facturi; - Asigură arhivarea documentelor. Beneficii: Motivele pentru care ar trebui să aplici: - Oferim training-uri de specialitate pentru dezvoltarea competențelor; - Suntem o echipă de profesioniști pasionați de jobul nostru; - Pachetul salarial este motivant.

Cerinte

Candidatul ideal: Îți dorești o carieră în domeniul financiar-contabil? Iti oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional în cadrul unui departament care gestionează un portofoliu de 600 de societăți din diferite domenii de activitate (servicii logistica, achizitii si vanzari). Te asteptăm să-ți valorifici abilitățile alături de echipa noastră! Cum ne dorim să fii: - Absolvent de studii superioare în domeniul economiei/contabilitate; - Să ai cunoștințe medii de limbă franceză (minim B1); - Să ai cunostințe de operare pachet Microsoft Office (preponderent Excel); - Organizat; - Eficient în munca de echipă; - Proactiv; - Motivat de perfecționare continua; - Experiența de lucru anterioară reprezintă un avantaj.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai