Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Moldova

Descrierea jobului - Moldova

Echipa noastră de la Chișinău este în căutarea unui nou coleg căruia îi lansăm provocarea de a se alătura unei echipe tinere şi profesioniste, definite de un mediu competitiv și actîvand într-un cadru internaţional. In calitate de Contabil Junior, principalele tale misiuni vor fi: - Înregistrarea în contabilitate a tuturor operaţiunilor specifice societăţilor din portofoliu, respectând deadline-urile impuse; - Înregistrarea tranzacţiilor bancare; - Elaborarea scadenţarelor facturilor aflate la plata, cu scopul de a respectă angajamentele financiare ale societăţilor care fac parte din portofoliul gestionat; - Analiză zilnică a cifrei de afaceri a societăţilor din portofoliu, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau diferenţe; - Manipularea conturilor de amortizare pentru diferitele bunuri din patrimoniul societăţilor gestionate; - Îndeplinirea altor sarcini (cu referire la înregistrările contabile periodice) trasate de către superiorul ierarhic. Beneficii: Beneficii : - Formare la nivelul companiei şi internaţional; - Cursuri de limbă franceză; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alături de o echipa dinamică şi de succes; - Pachet salarial şi mediu de lucru atractive.

Cerinte

Candidatul ideal: Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate; - Cunoştinţe de contabilitate primară; - Operare pachet MS Office nivel mediu; - Limba franceză nivel mediu (B2); - Capacitate de organizare; - Rigurozitate, perseverenţă; - Capacitatea de a lucra în echipă; - Atitudine pozitivă;

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai