Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană riguroasă şi organizată pentru a se alătura departamentului Financiar Contabil, la sediul nostru din Bucureşti. Misiune: În calitate de Contabil junior în Veo, principalele tale responsabilităţi vor fi: - Înregistarea în contabilitate a operaţiunilor referitoare la tranzacţiile financiare ale societăţilor avute în gestiune (facturi, încasări şi plăţi, realizarea cifrei de afaceri, etc.), operaţiuni efectuate zilnic, cu scopul de a asigura respectarea termenelor de realizare; - Analizarea principalelor conturi de bilanţ (furnizori, clienţi, trezorerie, împrumuturi, datorii către instituţii publice, salariaţi şi alte organisme sociale) cu scopul de a urmări coerenţa acestora şi de a justifica soldurile; - Elaborarea rapoartelor privind reconcilieriea tranzacţiilor bancare (între conturile bancare şi operaţiunile înregistrate în contabilitate) cu ajutorul softurilor specifice, cu scopul de a detecta eventualele anomalii sau tranzacţii nejustificate); - Analizarea zilnică a cifrei de afaceri a societăţilor care fac parte din portofoliul atribuit, pe diverse tipuri de încasări; - Manipularea conturilor de amortizare pentru diferitele bunuri aflate în patrimoniul societăţilor din portofoliu şi verificarea corectitudinii înregistrărilor contabile generate de manipulările în cauză. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunităţi de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică şi de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru reuşita în această misiune este nevoie de: - Studii în domeniul financiar-contabilitate; - Experienţa în domeniu reprezintă un atu; - Cunoaşterea limbii franceze la nivel conversaţional; - Cunoştinţe de utilizare pachet Microsoft Office; - Atenţie la detalii, autonomie, perseverenţă, dinamism.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja