Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Dacă ti-am captat atentia, am vrea să îți mai spunem că în echipa noastră vei învăța: - Gestiunea contabilă a unui portofoliu de societăţi franceze. - Realizarea viramentelor către furnizori şi a plătilor inter-societăţi. - Tratarea somaţiilor de plată şi comunicarea cu furnizorii. - Reconcilierea şi controlul conturilor (bancă, furnizori, clienţi, conturi generale). - Realizarea declaraţiilor de TVA.

Cerinte

Toate aceste lucruri le vei învăța şi mai uşor (şi te vor ajuta să ai succes) dacă ai în portofoliul tău: - Studii superioare, în domeniul economic/contabilitate - Cunostinţe de contabilitate primară - Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoaşterea programului SAP reprezintă un avantaj) - Operare MS Office nivel mediu - Limba franceză nivel conversational (minim B1) - Capacitate de analiză şi atenţie la detalii - Organizare, initiativă şi reactivitate - Rigurozitate, perseverenţă - Capacitatea de a lucra în echipă, sociabilitate şi atitudine pozitivă, dinamism.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai